10 Ağustos 2013 Cumartesi

Faith Anısına

Son dakikasına heyecanla izlediğim Faith bitince hem mutluluk hem hüzün kapladı içimi. Final olmuş, merakım nihayet sona ermişti. Ama izlemeyi de özleyeceğim. Şöyle altmış yetmiş bölüm olsaydı ya. Tadı damağımda kaldı doğrusu.

 İzlediğim kore dizileri içerisinde en mükemmeli buydu diyebilirim. Gerçi izlediklerim de sayılı. Şöyle desem daha doğru olur; Lee Min Ho dizileri içerisinde en heyecanlı, en entrika dolu olanıydı. Kore dizilerinde genel olarak ağırlıkta olan aşk teması bu dizide ikinci plana atılmış. Çok da iyi olmuş bence. Ayrıca Kore tarihi hakkında ipuçları vermesi de diziyi diğerlerinden farklı kılıyor.

Tabi bu kadar çok yorum yapmak bana düşmez. Nihayetinde bu işin piri olan arkadaşlar var. Kim hangi dizide kiminle oynamış, hangi diziyle tanınmış, gelecek sezon için hangi yönetmenle anlaşmış… 

Dizide öyle entrikalar dönüyor ki. Öğrendikten sonra ‘pes doğrusu’ dedirttiriyor. Senaristi tebrik etmek lazım. Harbi güzel yazmış. Ayrıca yeri geldi güldüm, yeri geldi ağladım. Sıkıcılıktan uzak, akıcı. Filmde olağanüstü bazı olaylar olsa da bu çok göze batmıyor. Kılıfına uydurmuşlar. 

Lee Min Ho
Wu Dal Chi (kraliyet muhafızları) Kaptanı Choi Young

Kim Hee Sun
Ulu Hekim olarak anılan Yoon Eun SooHiç yorum yok:

Yorum Gönder